پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تشدید اقدامات حراستی از منابع طبیعی استان اردبیل
بازدید : 174 20 آبان 1399 ساعت 8:4 شماره :78812

تشدید اقدامات حراستی از منابع طبیعی استان اردبیل
 

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت :با توجه به اهمیت منابع طبیعی و مقابله با دست‌درازی به مراتع و جنگل‌ها در سال‌های اخیر اقدمات دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در حفظ و حراست از این میراث گرانبها  افزایش یافته و اقدامات مختلفی اجرایی شده است وامسال تیم‌هایی از یگان حفاظت منابع طبیعی در مراتع و جنگل‌های استان مستقر شده اند تا جلوی تخریب مراتع و جنگل را بگیرند

 شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان این مطلب گفت: سال گذشته علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل و مراتع، سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی استان از دست سودجویان رفع تصرف شده است.

شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در این باره گفت: با اقدامات انجام گرفته شاهد کاهش تخریب جنگل و مراتع در استان اردبیل هستیم که این مهم در سایه همکاری و مشارکت ویژه مردم با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به وقوع پیوسته است.

وی  اظهار کرد: در حال حاضر مجازات تخریب اراضی طبیعی به شدت افزایش یافته است و جریمه ۸۰ میلیون ریالی به تخریب هر هکتار از منابع طبیعی لحاظ شده  و برخورد با خاطیان به عنوان یک امر ضروری شناخته می‌شود.

هدایت  با بیان اینکه برای حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردم و نهادهای مربوطه ضروری است، بیان کرد: سال گذشته علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل و مراتع همزمان سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی استان از دست سودجویان رفع تصرف شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان با تاکید بر برخورد قانونی با تخریب گران منابع طبیعی از  افزایش جریمه ۸۰ میلیون ریالی برای تخریب هر هکتار اراضی ملی خبرداد و افزود: در سال‌های گذشته با همکاری دستگاه قضایی اراضی تصرف شده از دست افراد سودجو و فرصت طلب خلع ید و به دولت بر گردانده شده است.

هدایت با اشاره به اجرای طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت اراضی ملی افزود: خوشبختانه تا به این لحظه حدود۷۰۰هزار هکتار کاداستر اراضی ملی در سطح استان انجام شده و سعی بر این است تا سال ۱۴۰۰تمامی اراضی استان اردبیل تحت پوشش طرح قرار گیرندو در این صورت  سودجویان نمی‌توانند ادعای ماکلیت بر اراضی ملی کنند.

وی  اضافه کرد: در حال حاضر برای ۲۱۷هزار۴۴۹هکتار سند تک برگی صادرشده و همچنین اجرای طرح کاداستر اراضی جنگل به اتمام رسیده و درمرحله صدور سند است.

هدایت ادامه داد: در بخش تثبیت مالکیت دولت و اخذ سند خوشبختانه تا به این لحظه حدود۷۰۰هزار هکتار کاداستر اراضی در سطح استان انجام گرفته شده است .

وی گفت: حفاظت از جنگل‌های زیست محیطی در اولویت بوده و هیچ گونه قطعی درخت در استان اردبیل مشاهده نمی‌شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :