پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۶۸ هزار هکتار جنگل‌کاری با بذر و نهال در کشور اجرا شد
بازدید : 170 16 مهر 1399 ساعت 10:14 شماره :77869

۶۸ هزار هکتار جنگل‌کاری با بذر و نهال در کشور اجرا شد
 

رییس مرکز جنگل‌های‌خارج ‌از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از جنگل‌کاری به مساحت ۶۸ هزار هکتار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در ۲ سال گذشته در کشور خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل فریبرز غیبی در سفر به استان اردبیل گفت : ۳۷ هزار هکتار عملیات بیولوژیکی جنگل‌کاری هم از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری در برنامه کاری سازمان جنگل‌ها قرار دارد.

وی اضافه کرد: امسال همچنین ۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری اقتصادی در اراضی شیب‌دار با مشارکت مردم در مناطق مختلف کشور اجرایی می‌شود

رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال کشور همچنین از توسعه زراعت چوب در سطح ۳۰ هزار هکتار در عرصه‌های ملی و مستثنیات در کشور نیز خبر داد.

شهامت هدایت ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: گام‌های موثری در سال‌های اخیربا مشارکت بخش خصوصی دربخش زراعت چوب در این استان برداشته شده است.

به گفته وی ، سه میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و امسال بصورت رایگان در بین مردم توزیع خواهد شد.

وی افزود: با مشارکت بخش خصوصی قرارداد تولید هفت میلیون اصله نهال برای سال ۱۴۰۰ نهایی شده که این تعداد نهال تولیدی در سال آینده نیز به فضای سبز و پوشش جنگلی استان افزوده خواهد شد.

هدایت همچنین از اجرای طرح کاداستر و سنددار شدن کل عرصه‌های ملی استان تا سال ۱۴۰۰ خبر داد

.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :