پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف اجرای پروژه‌های آبخیزداری در استان اردبیل می‌شود
بازدید : 256 3 شهريور 1399 ساعت 7:53 شماره :76195

۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف اجرای پروژه‌های آبخیزداری در استان اردبیل می‌شود
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۲۱۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و ۴۰ میلیارد ریال از محل سفر ریاست‌جمهوری صرف اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در این استان می‌شود.

 شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: پروژه‌های بیولوژیک، تثبیت مالکیت، مبارزه با آفات و سوخت‌های فسیلی در ۱۱ شهرستان استان از جمله مهم‌ترین این پروژه‌های اجرایی می‌باشد

وی از آماده افتتاح شدن ۱۴ پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری با اعتبار بیش از ۴۷میلیارد ریال بمناسبت گرامیداشت هفته دولت در استان خبر داد و  بیان کرد: این پروژه‌ها با هدف  کنترل سیل، ممانعت از فرسایش بی‌رویه خاک و تغذیه سفره‌های آب‌های زیر زمینی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه برای حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردم و نهادهای مربوطه ضروری است، بیان کرد: سال گذشته علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل و مراتع همزمان سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی استان از دست سودجویان رفع تصرف شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان با تاکید بر برخورد قانونی با تخریب‌گران منابع طبیعی از افزایش جریمه ۸۰ میلیون ریالی برای تخریب هر هکتار اراضی ملی خبرداد و افزود: در سال‌های گذشته با همکاری دستگاه قضایی اراضی تصرف شده از دست افراد سودجو و فرصت طلب خلع ید و به دولت بر گردانده شده است.

هدایت در ادامه با دعوت عمومی از اقشار مختلف مردم برای صیانت از منابع طبیعی، رسانه‌ها را به عنوان بازوان اصلی فرهنگ‌سازی توسعه و حفاظت از این میراث ارزشمند دانست.

وی حفظ منابع طبیعی را یک رسالت ملی دانست و یادآور شد: فرهنگ استفاده صحیح از منابع طبیعی با مشارکت آحاد مردم نیاز به نهادینه‌سازی دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :